При створенні квітника керуються такими правилами.

При проектуванні квітника керуються головним принципом – підпорядковувати квіткове оформлення загальній меті даного об’єкту озеленення, враховувати, поблизу якого об’єкта його розташовують – Палацу культури, меморіалу, скверу, адміністративної будівлі і т.д. У цьому випадку квітники повинні привертати увагу до архітектурної споруди (монументу, будівлі та ін.) і підкреслювати їх особливості. Але може бути й інша мета – створити у глядача (відпочиваючого) гарний настрій завдяки красі квітів, їх забарвленню, формі, аромату. В цьому випадку не оформлення підпорядковують загальному архітектурному задуму, а, навпаки, архітектурні ансамблі і деталі підкреслюють різноманіття форм рослин, зливаються і гармонують з ними.

Найяскравішою, такою, що привертає увагу, повинна бути середня, центральна частина квітника – клумба.

Квіткові фігури на квітнику не повинні бути дрібними, так як інакше вони будуть погано виглядати. Краще робити більший малюнок з простими контурами.

Квіткові фігури повинні бути в невеликій кількості і розділені газоном на значні відстані.

Найважливіше і складне питання при озелененні – правильна компоновка елементів для квіткового оформлення. Саме тут особливо доречно використовувати такі форми, рослини, групи, які мають яскраво виражені декоративні ознаки, наприклад види і форми з червоними, жовтими, строкатими, сріблястими фарбами, конічними, плакучими, кулястими кронами. Сполучення повинні бути контрастними або, навпаки, гармонійними по висоті, формі, забарвленню і т. д.

При реалізації проєкта в першу чергу проводять різні комунікаційні лінії (водопровід, електромережі і т. д.). Після цього висаджують дерева і чагарники, потім влаштовують шляхову мережу і різні майданчики, завозять поживний субстрат для газонів і різних елементів квіткового оформлення, планують площі, висівають суміші газонних трав і в останню чергу проводять посів і висадження квіткових рослин.

Корисні поради

Якщо ви вперше влаштовуєте клумбу і плануєте зробити її зі змішаних рослин, то витратьте час на вивчення цих самих рослин. Практично все живе перебуває в постійній боротьбі за сонячне світло і якщо посадити поруч рослини з різною життєздатністю, то рано чи пізно більш сильна рослина захопить сонячну територію слабкої рослини і слабка загине.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *