Посадку дерев зазвичай виконують навесні і восени. Навесні – відразу ж після відтавання грунту і до розпускання бруньок. Восени – з початком листопада і до настання морозів. Хвойні породи переносять пересадку гірше листяних. Висаджувати їх краще всього в серпні – на початку вересня, щоб до зими вони могли вкоренитися на новому місці.

Розмір посадкових ям для стандартних дерев: діаметр не менше 1 м, глибина – 0,6 м. Для чагарників в одиночній і груповій посадці ширина посадкової ями не менше 0,7 м, глибина – 0,5 м. При посадці однорядної і дворядної живої огорожі використовують траншею шириною 0,6 м з додатком по 0,2 м для кожного наступного ряду.

Посадкові ями на всю глибину повинні бути заповнені родючим грунтом, а перегній, торф або компост ретельно перемішані з грунтом, який засипають в яму. Крім того, в яму можна відразу закласти запас мінеральних добрив, переважно фосфорних (суперфосфат) і калійних (сульфат калію, хлористий калій). Хлористий калій не рекомендується вносити під хвойні породи.

Безпосередньо перед посадкою в дно ями забивають кілки, які використовують для підв’язки саджанців. Перед посадкою саджанці необхідно ретельно оглянути, підрізати пошкоджені коріння, а в кроні видалити пошкоджені і підрізати (приблизно на 1/3) здорові паростки.

На дно посадкової ями насипають горбик землі, ставлять рослину, акуратно розправляючи коріння. Засипаючи яму, рослина злегка струшують, щоб земля рівномірно заповнила порожнечі між краями. Насипаний грунт ущільнюють ногами від країв ями до центру. Коренева шийка посадженого рослини повинна бути прикрита землею і перебувати приблизно на 3-5 см вище рівня грунту, так як земля, якою засипана яма згодом осяде. Навколо посадженої рослини влаштовують поливальну лунку з піднятими краями. Норма поливу становить приблизно 25 л для стандартного дерева і 12 л для чагарнику.

При лінійної посадці дерев відстань між ними повинна становити 5-7 м. При груповій посадці на одну рослину має припадає приблизно 10 кв.м. У межах групи відстань між рослинами повинна становити 2-5 м. При груповій посадці чагарників відстань між ними вибирають в залежності від їх величини, від 0,5 до 1,5 м.

При посадці однорядного живоплоту відстань в ряду між рослинами повинна становити 25-30 см., при дворядній та багаторядній – 30-50 см, а між рядами 20-30 см. Багаторядну посадку виконують в шаховому порядку.

При посадці відкритих алей відстань між рослинами від 5 до 12 м. В цьому випадку їх крони не замикаються. У закритих алеях крони дерев зімкнуті завдяки підвищеній щільності посадки (3-5 м).

Різновидом закритої алеї є берсо (мають арочний звід) і перголи (плоске перекриття). Для них рослини висаджують на відстань 0,5-1 м один від одного.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *